Nasi mieszkańcy wśród biegaczy w Narodowym Święcie Biegania

bulakk   23.04.2018   Możliwość komentowania Nasi mieszkańcy wśród biegaczy w Narodowym Święcie Biegania została wyłączona

22 kwietnia w Warszawie odbyło się Narodowe Święto Biegania. W Orlen Warsavw Marathon startowało 17 tyś osób. Zwyciężył Kenijczyk Omullo czas 2h.11,17.

Była to zarazem 88 Edycja Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie w której tytuł Mistrza Polski zdobył Yared Shegumo Polonia Warszawa 2h,13,53. Pierwsza edycja Mistrzostw Polski mężczyzn w maratonie odbyła się w 1924 r W-wa Rembertów  a zwycięzcą był Stefan Szelestowski z Polonii Warszawa czas 3h,13.10.

Wśród biegaczy byli także nasi mieszkańcy gminy: Waldemar i Marianna Pędzich z Szafarczysk. Pan Waldemar Pędzich  przebiegł maraton z czasem 3h,07,04 i w swojej kategorii 50-60 lat zajął 20 miejsce. Przypomnienie rekord W. Pędzicha w maratonie to 2h,21,24.  Żona Mistrza i Rekordzisty Polski Pani Marianna Pędzich biegła na dystansie 10 km w biegu OSHE, uzyskując czas m 56 min.58 sek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych, wyrażamy też nadzieję, iż dalej biegacze z Szafarczysk, będą rozsławiać naszą gminę i kurpiowskie strony.

Dla biegaczy Narodowego Święta Biegania przygotowano 6,5 tony bananów  64 800 litrów napojów izotonicznych,  68 100 litrów wody. Pomagało 6500 wolontariuszy. O przebiegu tej imprezy sportowej mogliśmy dowiedzieć się także z ogólnopolskich mediów, w tym TVP.

Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.