Może nieco modyfikacji???

bulakk   22.04.2018   Możliwość komentowania Może nieco modyfikacji??? została wyłączona

Rozpoczyna się kolejny sezon wycieczek rowerowych, wypadów za miasto, służących wypoczynkowi, relaksowi, poznaniu okolicy itp. Na trasie tegoż wędrowania znajduje się także i nasza miejscowość. Ci, którzy podróżują do nas lub zatrzymują się, aby poczuć „niezwykłego ducha Dąbrówki” – miejsca objawień maryjnych z 1850 roku. Mamy się czym pochwalić, zwłaszcza naszą świątynią – „Perłą Mazowsza”.

Surfując po sieci, niestety możemy natknąć się na smutne wpisy o niefarcie tu przybywających. Niefart ten, to zamknięty kościół św. Anny w Dąbrówce. Zaglądanie do niego przez dziurkę od klucza, pozostaje na długo w ich pamięci. Przybywają oni do nas z nadzieją bliższego poznania architektury kościoła, jego piękna i ducha. Kościół nasz należy do grona dwunastu drewnianych kościołów na Kurpiach, a jego architektura jest jakby modelowa dla kościołów w Turośłi, Lemanie i Łysych. Może zatem warto pomyśleć o jakimś szerszym otwarciu naszego skarbu dla przyjezdnych, chociażby w sezonie wiosenno- letnim.

Wyjściem naprzeciw potrzebom turystów mogłaby być także regionalna tablica informacyjna o miejscowości i jej bogactwie. Może już czas zrealizować zgłaszane wcześniej do Urzędu Gminy w Lelisie wnioski o jej stworzenie, czy wytyczenie tras turystycznych itp. Dbajmy także o tych, którzy przybywają do nas, choćby na krótko. Stwarzajmy warunki, aby turyści wracali tu znów i zabierali ze sobą innych.


Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

Download PDF