Samorządowiec z sąsiedztwa

      Możliwość komentowania Samorządowiec z sąsiedztwa została wyłączona

plebiscyt-samorzadowiec-300x300Czy znamy swoich samorządowców? Niekoniecznie tak. Często to przecież nasi sąsiedzi, współmieszkańcy wioski. Stają się oni nam coraz bardziej anonimowi, wyobcowani, czasem bliżsi poprzez obecność w sieci. Ale, aby poprawnie wykonywać te powinności społeczne, by poznać ludzi i ich potrzeby  winni oni być stale w terenie. Przez to i my także poznajemy ich. Utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami należy do otwartego katalogu powinności samorządowca.

Szablonowe informacje znajdujące się o naszych radnych na stronie urzędu gminy są zbyt lakoniczne i krótkie, by powiedzieć o nich co myślą, jak działają, poznać ich wizje pracy dla lokalnej wspólnoty. Nie każdy ma czas czas i możliwości śledzić obrady rady, które w tym temacie nie wnoszą zbyt wiele. Niewiele też wiemy o ich interpelacjach i zapytaniach. Jak dotychczas odnajdujemy info jedynie o jednej gminnej interpelacji radnego.

Analogicznie możemy powiedzieć też o naszych sołtysach. Wychodząc naprzeciw tej luce społecznej, została przekazana prośba do naszych samorządowców o przekazanie kilku zdań o sobie, o swej pracy jako samorządowiec wraz z zdjęciem. Pragniemy bowiem dokładniej poznać ich poglądy, wizje i działania dla dobra lokalnego.

 

Download PDF