Daily Archives: 12.08.2019

Kolejna perełka z dziejów parafii w Dąbrówce

      Możliwość komentowania Kolejna perełka z dziejów parafii w Dąbrówce została wyłączona
cropped-67429814_10206271927873661_1589979425347207168_n.jpg

Owocem wielogodzinnych, mozolnych poszukiwań jest odnalezienie informacji, iż obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w dąbrowskiej świątyni przybył do niej z Rzymu. Tam, też został poświęcony przez Ojca świętego Leona XIII. Obraz przywieziono na stację do Ostrołęki, a następnie umieszczono go w tamtejszym kościele, by następnego dnia procesyjnie zanieść go do Dąbrówki. W procesji brało udział ok. 4000 osób. Sprowadzenie obrazu… Read more »

Patriotyzm

      Możliwość komentowania Patriotyzm została wyłączona
102260

Zbliżamy się do kolejnej narodowej rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Warto w tym kontekście sięgnąć do literatury naszego rodaka ks. Stanisława Tworkowskiego – uczestnika Bitwy Warszawskiej. Poniżej fragmenty notki prasowej o jednej z jego książek noszącej tytuł „Bohaterstwo” „…W tej chwili sygnalizujemy pojawienie się książki ks. Stanisława Tworkowskiego p.t  .„Bohaterstwo”. Są  to rozważania dla młodzieży”, pisane w sposób prosty, oparty na… Read more »

Samorządowiec z sąsiedztwa

      Możliwość komentowania Samorządowiec z sąsiedztwa została wyłączona
plebiscyt-samorzadowiec-300x300

Czy znamy swoich samorządowców? Niekoniecznie tak. Często to przecież nasi sąsiedzi, współmieszkańcy wioski. Stają się oni nam coraz bardziej anonimowi, wyobcowani, czasem bliżsi poprzez obecność w sieci. Ale, aby poprawnie wykonywać te powinności społeczne, by poznać ludzi i ich potrzeby  winni oni być stale w terenie. Przez to i my także poznajemy ich. Utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami należy do… Read more »