Daily Archives: 10.08.2019

Integracja mieszkańców Szkwy

      Możliwość komentowania Integracja mieszkańców Szkwy została wyłączona
phpThumb_generated_thumbnail[1]

„Pogoda zamówiona, chociaż w przypadku deszczu mamy gdzie się schować. Dla milusińskich plac zabaw, dla zakochanych mostek szczęścia.. Boisko dla sportowców. Oczywiście nie zabraknie też muzyki. Już dziś bardzo DZIĘKUJĘ właścicielowi Przystani Panu Stanisławowi Polewaczowi!!” – takie oto słowa odnajdujemy na jednym z portali społecznoścxiowych. To kolejny piękny przykład postawy sołtysa wioski i jak widać nie tylko. Integracja, podziękowanie, praca… Read more »

„Oj! bieda…”

      Możliwość komentowania „Oj! bieda…” została wyłączona
szkola

„…Wszystko by u nas było jako tako, tylko to najgorsza, że szkoły nie mamy. Jest kilka wiosek takich, a mianowicie: Obierwia, Olszewka, szwendrowy Most, Łodziska, Chudek, Czarnotrzew i Gleba, od których we wszystkie strony daleko do szkoły… „; „…Oj! bieda tam, bieda, gdzie szkoły nie ma, bo tam ludzie okryci są grubą ciemnotą. I niełatwo, też dadzą się oni nawrócić… Read more »

Szkic kwater żołnierskich

      Możliwość komentowania Szkic kwater żołnierskich została wyłączona
Dąbrówka, szkic

Na cmentarzu parafialnym w Dąbrówce znajdują się kwatery żołnierzy armii niemieckiej z okresu Wielkiej Wojny. Cmentarz obecnie posiada stosowną kartę, bez adnotacji o pochówku owych żołnierzy. Obecnie w miejscu tych mogił obecny jest symboliczny nagrobek, powstały dzięki staraniom ks. kan Stanisława Grosfelda – Proboszcza tutejszej parafii. W ostatnim czasie zostały dokonane próby odtworzenia układu tych mogił przez osoby skupione wokół… Read more »