Daily Archives: 07.08.2019

Rok 1882 – śmierć ks. Romualda Skrodzkiego

      Możliwość komentowania Rok 1882 – śmierć ks. Romualda Skrodzkiego została wyłączona
156471

Na łamach Gazety Świątecznej z czerwca 1882 roku nr 75 odnajdujemy taką oto wzmiankę: „Miasteczko Nowogród, niedaleko od Łomży nad rzeką Narwią leżące, wraz z całą parafią, w bardzo nieszczęśliwy sposób utraciło swego proboszcza księdza Skrodzkiego. Przeprawiał się on przez rzekę na promie, wskutek nagłego przechylenia się statku, wpadł w wodę. Ludzie pośpieszyli z pomocą i wyciągnęli go z głębiny… Read more »

Czy poznajemy?

      Możliwość komentowania Czy poznajemy? została wyłączona
SD-0571016062817370

Zdjęcie obok przedstawia mieszkańców Dąbrówki podczas dożynek diecezjalnych w Łomży – parafia Bożego Ciała /na południu/. Pomimo słabej jakości zdjęcia można rozpoznać na nim osoby: Helena Kozłowska, Duda Henryk, Pianka Marian, Wiesława i Lesław Chrostowscy z  dziećmi: Romanem, Renatą i Kasią, Krysiak Janina, Krysiak Lidia z dziećmi, Józef i Danela Bulak z córką Moniką,Tabaka Józef. Piotr Jan Mąka. Kilka osób z… Read more »

Kolejna piękna karta sołectwa Dąbrówka

      Możliwość komentowania Kolejna piękna karta sołectwa Dąbrówka została wyłączona
Scan0024 - Kopia - Kopia

Sołectwo Dąbrówka może poszczycić się kolejnym podium w konkursie „Czysta wieś – czysta zagroda”. Tym razem zajęło III miejsce w 1997 roku. Udokumentowaniem tego faktu jest okolicznościowy dyplom z tego konkursu. Funkcje sołtysa wioski sprawował wówczas Pan Józef Bulak, który jak widać umiejętnie angażował mieszkańców w życie społeczne wspólnoty gminnej. Należy pamiętać, iż działo się to tak, również dzięki otwartości… Read more »