Daily Archives: 15.07.2019

Wieści Gminne także o Dąbrówce

      Możliwość komentowania Wieści Gminne także o Dąbrówce została wyłączona
gazeta_wg[1]

Na łamach lipcowego numeru Gminnego Biuletynu Informacyjnego Wieści Gminne odnajdujemy wiele ciekawych artykułów, w tym także nieco historii o parafii w Dąbrówce. Zachęcamy do lektury periodyku i przybliżenia sobie i najbliższym korzeni tejże wspólnoty parafialnej. O tych wydarzeniach pisaliśmy już na naszej stronie, jednakże  owe papierowe wydanie, może stanowić piękny i cenny podarunek dla osób starszych i tych, co bardziej… Read more »

Życie społeczne Kurpiowszczyzny

      Możliwość komentowania Życie społeczne Kurpiowszczyzny została wyłączona
kurpie3[1]

Jak podaje Zofia Niedziałkowska w swej książce „Puszcza Zielona. Bory Ostrołęckie”, s.111, praca społeczna na Kurpiach w początkach XX wieku rozwijała się dobrze. Najprężniejszymi  i najżywszymi jej ośrodkami był Myszyniec i Kadzidło. Nie bez znaczenia była tu rola Ostrołęki. Hasło „Przez oświatę ogólną i rolniczą do dobrobytu wsi” nie było obce Kurpiom. Na jej terenie działało kilkanaście Kółek Rolniczych /10… Read more »

W stronę obywatela

      Możliwość komentowania W stronę obywatela została wyłączona
fotolia_urzednik_625[1]

Każdy z nas chciałby, aby idąc do urzędu było miło, sprawnie, pozytywnie. Nie sposób, aby tak było za każdym razem, ale działania, aby tak było podejmowano i podejmuje się nie raz. Warto tu zwrócić uwagę na przedwojenny Okólnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który to zawiera polecenie, aby w urzędach w stosunku do obywateli stosować wszelkie możliwe ulgi. Właściwy minister poleca wszelkim… Read more »