Monthly Archives: Lipiec 2019

Pamiętajmy

      Możliwość komentowania Pamiętajmy została wyłączona
logo

Zbliża się kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pozostawiając na boku wszelkie dywagacje jego oceny, uczcijmy pamięć i czyn osób tamtych wojennych dni. Jedną z form tego, niechaj będzie biało-czerwona flaga narodowa na naszych domach, posesjach, balkonach. Barwa biało-czerwona, to nie tylko urzędowa flaga, ale to jest to coś znacznie więcej. To jest tak naprawdę wyraz wiary w to, że potrafimy… Read more »

Kilka pielgrzymkowych zdjęć

      Możliwość komentowania Kilka pielgrzymkowych zdjęć została wyłączona
20190730_191008

Kościół parafialny w Dąbrówce godz. 19.00, w progi świątyni wchodzą pierwsi pielgrzymi 27 Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Około 200 pielgrzymów zatrzymuje się w naszej parafii na nocleg. Pierwsze spotkania z mieszkańcami, księdzem Proboszczem, Apel Jasnogórski, przydział kwater, chwila odpoczynku, odbiór bagaży i droga na nocleg. Kolejny dzień pielgrzymowania szczęśliwie zakończony. Mieszkańcy Dąbrówki, Gąsk, Szkwy, Płoszyc i Nasiadek gotowi na… Read more »

Dzisiaj gościmy pielgrzymów

      Możliwość komentowania Dzisiaj gościmy pielgrzymów została wyłączona
pobrane (2)

W godzinach wieczornych dotrą do nas pielgrzymi 27 EPP na Jasną Górę. Przyjmijmy ich z naszą kurpiowską gościnnością, a dobro, które wypłynie przy tym, niechaj popłynie dalej. Poniżej mapka dzisiejszej trasy pielgrzymów i fragment  tekstu o Puszczy Kurpiowskiej znajdujący się na ich na stronie pielgrzymkowej. ZABIELE – DĄBRÓWKA Pobudka – godz. 600 Msza św. – godz. 700 Wymarsz – godz. 800… Read more »

Z FB

      Możliwość komentowania Z FB została wyłączona
67304306_2481012515254606_363359735094706176_n

Poniżej fragment postu z „Rowerem wokół Ostrołęki” o grobach żołnierzy Armii Niemieckiej z okresu Wielkiej Wojny, znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Dąbrówce”: „Na tutejszym cmentarzu parafialnym znajduje się kwatera wojenna z czasów Wielkiej Wojny. Kilka lat temu, staraniem księdza proboszcza Stanisława Grosfelda na jej terenie stanął grób symboliczny. Nie wykorzystuje się też tego miejsca pod nowe pochówki. Taka postawa… Read more »

Utrwalajmy naszych przodków i nie tylko

      Możliwość komentowania Utrwalajmy naszych przodków i nie tylko została wyłączona
phpThumb_generated_thumbnail[1]

Troska o lokalną tożsamość kulturową zobowiązuje nas do tego, aby utrwalić, zachować dla kolejnych pokoleń pamięć o ludziach tu żyjących. Każdy z nas, na różny sposób korzysta z ich dorobku społecznego, rodzinnego i osobistego. Nie pozwólmy, aby oni zatracili się w naszej tożsamości. Dobrym sposobem uniknięcia tego może być chociażby opracowanie i wydanie drukiem, utrwalenie w formie elektronicznej, chociażby szczątków… Read more »