Daily Archives: 17.06.2019

Z Płoszyc

bulakk   17.06.2019   Możliwość komentowania Z Płoszyc została wyłączona
IMAG0391

„BOŻE BŁOGOSŁAW WIEŚ PŁOSZYCE” – takie epitafium odnajdujemy na krzyżu przydrożnym stojącym na początku wioski od strony Gral.  Nieco na uboczu, schowany w gąszczu zieleni stoi przy leśnej drodze prowadzącej na łąki. Krzyż wykonany z lastriko, ogrodzony i przyozdobiony sztucznymi kwiatami stanowi piękny przykład wiary, oddania i historii tej wioski. Warto wiedzieć, iż krzyż z podobną prośbą, stoi na drugim… Czytaj dalej »

W Myszyńcu o naszej kulturze

bulakk   17.06.2019   Możliwość komentowania W Myszyńcu o naszej kulturze została wyłączona
myszyniec-jpg_13_06_2019_08_21

Z ogromną radością uczestniczyliśmy w dniu dzisiejszym, 17.06.2019 roku, w konferencji  naukowej pod tytułem „Wielokulturowy Myszyniec – historia i pamięć”. Organizatorami konferencji byli Urząd Miejski w Myszyńcu razem z fundacją „Kulturalne Kurpie” i Ostrołęckim Towarzystwem Naukowym. Prelegenci w sposób merytoryczny, dydaktyczny, interesujący i wszechstronny przedstawili bogatą tematykę kultury Myszyńca i okolic. Poziom organizacyjny, merytoryczny i atmosfery spotkania stał na wysokim… Czytaj dalej »

Wymiary procesji Bożego Ciała

bulakk   17.06.2019   Możliwość komentowania Wymiary procesji Bożego Ciała została wyłączona
5b0bfd928ac4a_p

Już w najbliższy czwartek wielu z nas uczestniczyć będzie  w uroczystych obchodach Bożego Ciała. Procesja, to nieodłączna część tego święta, które w Polsce ma bardzo długą tradycję. Boże Ciało to święto, podczas którego wierni Kościoła katolickiego oddają cześć Najświętszemu Sakramentowi. Ta uroczystość liturgiczna ma charakter radosny i dziękczynny. Jest świętem ruchomym, ściśle zależnym od tego, kiedy wypada Wielkanoc. Święto to… Czytaj dalej »