Daily Archives: 10.06.2019

Piszą o nas

      Możliwość komentowania Piszą o nas została wyłączona
1728280a95236ac8832151eb85026fa4[1]

Myszkując w necie natrafiliśmy na stronę www.tygodnik-rolniczy.pl, gdzie zamieszczono piękny artykuł noszący tytuł „Boży obiad – niezwykły kurpiowski obyczaj dla duszy”. Poniżej jego fragment: „– Oooo, to bardzo stary obyczaj. Moja prababka, urodzona w 1860 roku, mówiła, że obchodzono ten boży obiad pokolenia przed nią. Ale teraz on zaczyna już upadać. Chodzi w nim o to, że kiedy człowiek umrze,… Read more »

Wybory ławników

      Możliwość komentowania Wybory ławników została wyłączona
images[8]

Na stronie UG Lelis odnajdujemy informację o możliwości zgłaszania kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego i i Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Łącznie nasi radni w głosowaniu tajnym wybiorą pięciu ławników z pośród zgłoszonych kandydatów : 2 ławników do orzekania w sprawach rozpoznawanych w Wydziale Cywilnym (sprawy rozwodowe) oraz rozpoznawanych w Wydziale Karnym, przy czym przyporządkowanie ławników do poszczególnych Wydziałów nastąpi… Read more »

„Anielskie tchnienie”

      Możliwość komentowania „Anielskie tchnienie” została wyłączona
2432538847_1[1]

„… Kiedy brakowało kalikanta, ojciec wołał mnie na chór. Była to wielka skrzynia, której długa dźwignia poruszana w dół i w górę pchała powietrze do piszczałek organów, a te wydawały piękne tony i półtony napełniały kościół anielskim tchnieniem, który w połączeniu z wycieniowanym śpiewem mojego ojca stwarzał atmosferę innego świata „ – tak o pięknie naszych organów wspomina m.in /Henryk Dąbrowski,,… Read more »

JEK U GENI KARTOFLE KOPALI

      Możliwość komentowania JEK U GENI KARTOFLE KOPALI została wyłączona
IMAG0282 - Kopia - Kopia - Kopia (2)

Tero to nasły take casy, ze tylo patrzeć końca śwata. Downiej moziłam jedno cąstke roŜańca ziecorem, a tero wszystke trzy i to na klenckach. Przed niedzielo kopalim kartofle; te na dołku kele olsynow. Wzienam kosik, motykę i ide pomału na pole, a moj chłop krzycy: – Stoj, Genia! Juześ chyba dość się to motyko nakopała!? Ustałam i patrze, to na motyke,… Read more »