Monthly Archives: Maj 2019

Nasze podatki

      Możliwość komentowania Nasze podatki została wyłączona
kasa

Obowiązkiem władz samorządowych jest racjonalne gospodarowanie pieniędzmi podatników. Wydawanie i pozyskiwanie ich, tak, aby maksymalnie prawidłowo je spożytkować.  Względy społeczne winny stanowić najważniejszy priorytet w działania władz. Tak mówi teoria, a jakie jest życie? Czasem trzeba dołożyć do utrzymania ucznia, wesprzeć nietuzinkową imprezę, sfinansować społeczne działania, posłuchać innych – mających nieco inne zdanie lub punkt widzenia. Władzy obca winna być… Read more »

Perełka z naszych dziejów

      Możliwość komentowania Perełka z naszych dziejów została wyłączona
259429

W Przeglądzie Katolickim nr 48 z dnia 2 grudnia 1897 roku strona 764 odnajdujemy poniższy tekst o wydarzeniach w Dąbrówce z 1888 roku i sytuacji Kurpiów: „Z Kurpiów, (dekanat ostrołęcki, dyecezyi płockiej).W dniu 19   w Dąbrówce bardzo rzadka uroczystość żałobna: wydobycie z miejsca niepoświęconego zwłok ś.p .ks. Placyda Podgórskiego i przeniesienie ich na cmentarz grzebalny. Nie dlatego uroczystość rzadka, jakoby… Read more »

EKO

      Możliwość komentowania EKO została wyłączona
Recycling3072x1728.jpg.ximg.s_12_h.smart[1]

Każdy z nas produkuje odpady w mniejszym lub większym stopniu. Najważniejsze jest, by jak najmniej tych cennych surowców trafiało na składowisko. Większość odpadów to wartościowe surowce wtórne, które nie powinny być traktowane z zasadą ‚kupić-zużyć-wyrzucić”. Właściwe postępowanie z nimi pomaga zadbać o środowisko i ochronę zasobów naturalnych. Powinny one być ciągłym w użyciu – ponownie przetwarzane. Służy ku temu m.in…. Read more »

Sala bankietowa „Jagienka” zaprasza.

      Możliwość komentowania Sala bankietowa „Jagienka” zaprasza. została wyłączona
61224253_1071546533034600_497608472758583296_n

Stało się Sala Bankietowa Jagienka w Lelisie ruszyła pełną parą. Właściciele zapraszają do rezerwacji terminów. Adres: 07-402 Lelis, ul. Słoneczna 14, tel. 666 500 031 Czynne całą dobę.

Na koszt gminy. Samorządy bez prawa do pobierania opłat za przyłącze wodociągowe.

      Możliwość komentowania Na koszt gminy. Samorządy bez prawa do pobierania opłat za przyłącze wodociągowe. została wyłączona
woda[1]

Gminy nie mogą pobierać od mieszkańców opłat za przyłączenie do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych – poinformowała Prokuratura Krajowa. Prokuratorzy będą zaskarżali uchwały wprowadzające obowiązek ponoszenia przez mieszkańców opłaty przyłączeniowej.  W piśmie skierowanym do wszystkich prokuratorów regionalnych Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand zauważył, że organy stanowiące gmin do uchwał, a więc aktów prawa miejscowego, dotyczących warunków podłączenia do gminnych sieci wodociągowych,… Read more »