Monthly Archives: Październik 2018

Tajemnica Brata Zenona

      Możliwość komentowania Tajemnica Brata Zenona została wyłączona
ITaBo8oBfu9syarQWB[1]

„Polega ona na tym, że miał oczy otwarte na ludzkie potrzeby i cierpienie, i starał się pomagać wszystkim, jak tylko mógł. Zapraszał do tej pracy także innych. W człowieku potrzebującym pomocy widział Pana Jezusa. Nie szukał swojej wygody, ale dawał swój czas innym. A czynił to z uśmiechem i poczuciem humoru” – o. Grzegorz Maria Bartosik franciszkanin z Niepokalanowa Foto:… Read more »

Nie płacz w liście

      Możliwość komentowania Nie płacz w liście została wyłączona
loveletterstop[1]

Nie płacz w liście nie pisz, że los Ciebie kopnął nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia Kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno Odetchnij, popatrz Spadają z obłoków małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju i zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz. ks. Jan Twardowski

Leśna modlitwa

      Możliwość komentowania Leśna modlitwa została wyłączona
imagesQMLW55YZ

Wschodzie złocistej zorzy w zieloności leśnej Listki samotnych drzew i kwiecia szeptały modlitwę, A dzikie leśne ptactwo wędrówkom duszy wierne Pozdrowiło śpiewem „AVE MARIA” ludzkie serce Promyki słońca ukryte w drzewnej gęstwinie Posrebrzyły krople rosy zwiastunem nadziei, Już tęczą miłości zapala leśne stworzenie Szepcą: ZDROWAŚ MARIA… liście białej brzozy Słyszałam w tej ciszy – słowa błogosławieństw Dla ptactwa zbudzonego rannym… Read more »

Zaproszenie

      Możliwość komentowania Zaproszenie została wyłączona
45027846_546948702412256_8846819296098123776_n[1]

Jak sygnalizowaliśmy wcześniej, w najbliższą niedzielę, 4 listopada, po mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce odbędzie się spektakl: „Ja, który nigdy przed nikim się nie stawałem na baczność. Rzecz o Józefie Piłsudskim”. Przedstawienie to, wpisane jest w cykl imprez towarzyszących obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Na spektakl zaprasza Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.  

Dawne zwyczaje

      Możliwość komentowania Dawne zwyczaje została wyłączona
imagesR6W4283T

„Ważne miejsce w zwyczajach ludowych zajmował kult zmarłych. Pierwiastki zaduszkowe odnajdujemy zarówno podczas Zielonych Świąt, jak i wigilii św. Andrzeja czy Św. Katarzyny. Najpełniejszą formą kultu zmarłych było zostawianie w przeddzień Dnia Zmarłych resztek kolacji na stole czy stołku, by „dusze sobie poucztowały”. Charakterystycznym dla obszarów puszczańskich był „chłopski post na wilki”. W dniu 6 grudnia mężczyźni zachowywali całkowity post… Read more »