Daily Archives: 21.09.2018

Kurpie

      Możliwość komentowania Kurpie została wyłączona
page12-790px-Niewiadomska_Cecylia_-_Legendy,_podania_i_obrazki_historyczne_13_-_Czasy_saskie,_Stanisław_August_Poniatowski.djvu[1]

W twórczości Michała Morzkowskiego – poety /zm. ok. 1870/, który swe dzieła publikował m.in. w „Bibliotece Warszawskie/j”, odnajdujemy obraz Kurpi z okresu czasów saskich. W wierszu noszącym tytuł „Kurpie” z 1844, poeta pisze tak: „…Dłonie białe, liczka świeże, By korale jarzębiny. Gdy mróz w oczy igły ciska, W polu głodne wrony kraczą, Siadaj z niemi u ognisaka — Gościa krupnikiem… Read more »

Z sieci

      Możliwość komentowania Z sieci została wyłączona
42243661_2234795913471195_1239407079203012608_n[1]

Na portalu społecznościowym Facebooku pojawił się zwiastun ulotki wyborczej kandydata na wójta gminy Lelis Krzysztofa Mroza, który idzie z hasłem” „Twoja gmina – Twój wybór”. Kandydat prezentuje swój wkład w rozwój naszej gminy ze swej służby społecznej w Radzie Powiatu w Ostrołęce. W obecnej kadencji Pan Krzysztof Mróz, pełni w niej funkcje Przewodniczącego. Warto odszukać ulotkę, by poszerzyć swe horyzonty i… Read more »

Piszą o Dąbrówce

      Możliwość komentowania Piszą o Dąbrówce została wyłączona
obraz[1]

„Religijność mieszkańców Kurpiów może wzbogacić się o kult pobliskich miejsc objawień. Starsze objawienie . w Dąbrówce, nie budzi już dziś. kontrowersji. Matka Boska ukazała się tam dzieciom, co zostało uwiecznione na obrazie. Obraz ten odwiedza dziś kolejne wioski, a pamięć o cudzie jest pielęgnowana, chociaż wizerunek przegrywa konkurencje z ogólnopolskimi wizerunkami Matki Boskiej Licheńskiej czy Częstochowskiej.” Cyt, Kamila Baraniecka –… Read more »

Wokół zebrania wiejskiego

      Możliwość komentowania Wokół zebrania wiejskiego została wyłączona
zebranie[1]

Obecnie trwają w naszej gminie zebrania wiejskie, których zasadniczym tematem są zagadnienia przeznaczenia funduszy sołeckich w 2019 roku. Spotykających się mieszkańców na tego rodzaju zebraniach, często odwiedza Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik. Czy zaszczyci nas także swoją obecnością? Otóż, wiele wskazuję że tak. Być może będzie okazja do bezpośrednich rozmów z włodarzem naszej wspólnoty gminnej. W zawiadomieniu o zwołaniu zebrania nie… Read more »

Odszedł do domu Ojca Ś.P. Kazimierz Polewacz

      Możliwość komentowania Odszedł do domu Ojca Ś.P. Kazimierz Polewacz została wyłączona
iw87so[1]

W dniu 19.09.2018 roku, przeżywszy 65 lat, zmarł Ś.P. Kazimierz Polewacz –  rodak z Dąbrówki. Doczesne szczątki zmarłego zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym w Ostrołęce w dniu 22.09.2018 roku, po odprawieniu Eucharystii pogrzebowej  o godz. 14.00 w kościele p.w. Nawiedzenia NMP /Fara/ w Ostrołęce. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego.Niech Pan da Mu Niebo. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,… Read more »