Daily Archives: 19.09.2018

Odszedł do Domu Ojca Ś.P. Jan Cichy

      Możliwość komentowania Odszedł do Domu Ojca Ś.P. Jan Cichy została wyłączona
iw87so[1]

Na naszym cmentarzu parafialnym w Dąbrówce spoczęły doczesne szczątki Ś.P. Jana Cichego z Gąsk. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Niech Pan da Mu Niebo. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.Niech odpoczywa w pokoju. Amen. /Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen/ „…Anielski orszak niech twą… Read more »

Terminarz zebrań wiejskich

      Możliwość komentowania Terminarz zebrań wiejskich została wyłączona
100px-POL_gmina_Lelis_COA.svg

Na stronie UG Lelis odnajdujemy poniższe stanowisko Wójta: „SGL.152.2.2017 – Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2014 r. poz.l 195) w przedmiocie petycji złożonej drogą elektroniczną dnia 20 września 2017 r. w sprawie publikacji terminarza zebrań wiejskich w sprawie funduszu sołeckiego na stronie internetowej Urzędu Gminy w Lelisie informuję, że przedmiotowa petycja została… Read more »

Dopisywanie do spisu wyborców

      Możliwość komentowania Dopisywanie do spisu wyborców została wyłączona
2018_wybory_samorzadowe[1]

Do dnia 16 października 2018 roku, można składać wnioski o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na swoje miejsce stałego zamieszkania. Ważne jest rozróżnienie pojęć miejsce zamieszkania i miejsce zameldowania. Miejsce zamieszkania to miejsce, w którym skupiamy zasadniczą część swego życia np. mamy meldunek w Ostrołęce, a mieszkamy na wsi więc także… Read more »

Przybliżamy sylwetki pretendentów do władz samorządowych

      Możliwość komentowania Przybliżamy sylwetki pretendentów do władz samorządowych została wyłączona
IMG_2899

Poniżej słowa kandydata do Rady Powiatu w Ostrołęce – Waldemara Pędzicha z Szafarczysk: „Sumienność! Rzetelność! Otwartość! Drodzy Wyborcy 21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe. Wybierzecie WASZYCH radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz włodarzy na najbliższe 5 lat. Przez ostatnie dwie kadencje (od 2010 roku) miałem zaszczyt i honor reprezentować Państwa w Radzie Powiatu Ostrołęckiego. W ostatniej kadencji zasiadałem dodatkowo… Read more »

Z FB

      Możliwość komentowania Z FB została wyłączona
42044796_2205660606362451_7967099608922849280_n[1]

Myszkując po Facebook-u można natrafić na ciekawe i interesujące posty z przeszłości naszych stron. Ostatnio taki post pojawił się na koncie mieszkańca naszej gminy Roberta Niedźwiedzkiego z Obierwi, gdzie zamieścił dwie fotokopie stron z książki „Puszcze polskie” aut. Ossendowski F.Antoni. Interesujący jest tam m.in obrazek kapliczki kurpiowskiej, być może tak wyglądała i nasza pierwsza kapliczka. Zachęcamy do zajrzenia. Foto: widok jednej z… Read more »