Daily Archives: 17.09.2018

17 września – rocznica napaści ZSRR na Polskę

      Możliwość komentowania 17 września – rocznica napaści ZSRR na Polskę została wyłączona
1270wadimyzuridy[1]

„Wielu ludzi z oficjalnej historiografii, służącej propagandzie, próbuje znów wyjaśnić pakt Ribbentrop-Mołotow w taki sposób, w jaki objaśniany był on w czasach radzieckich, a mianowicie: że był wymuszony, że służył temu, by odroczyć wojnę. Temat tajnego protokołu do paktu jest znany historykom i ogółem istnieje w literaturze, ale w masowej świadomości nie jest to temat szczególnie popularny” – Andrzej Lipski… Read more »

Dąbrówka nadal bez wiejskiego pomieszczenia

      Możliwość komentowania Dąbrówka nadal bez wiejskiego pomieszczenia została wyłączona
20882667_1718089788496447_554232190060384635_n[1]

Mieszkańcy Dąbrówki pomimo obietnic, zapewnień i zainwestowanych dużych środków finansowych /ok. 250 tys. zł/ w budynki gminne położone w naszej wiosce, nadal nie posiadają godnego miejsca do zebrań, spotkań, przyjęć itp. Ostatni remont budynku remizy OSP pochłonął ok. 200 tys. zł, a całkowite nakłady na budynek po zlewni mleka wyniosły ok. 50 tys. zł. Łącznie daje to ogromną kwotą funduszy… Read more »

Poznajemy kandydatów na wójta naszej gminy.

      Możliwość komentowania Poznajemy kandydatów na wójta naszej gminy. została wyłączona
phpThumb_generated_thumbnail[1]

Lokalna scena polityczna powoli nabiera rumieńców. W ostatnim czasie na Facebook-u swój udział w ubieganiu się o fotel Wójta Gminy Lelis zapowiedział kolejny kandydat – Pan Jacek Olkowski z Lelisa. Informacja ta, powoli wypełnia chyba krąg osób pretendujących do tej funkcji w tegorocznych wyborach samorządowych. Może warto zestawić tych Panów razem wraz z ich obecną znajomością specyfiki tej służby społecznej,… Read more »

Małżeńskie jubileusze

      Możliwość komentowania Małżeńskie jubileusze została wyłączona
rocznica_slubu[1]

Polska tradycja rodzinna nakazuje pamiętać o kolejnych rocznicach ślubu, a uroczyście obchodzić okrągłe jubileusze małżeńskie. SREBRNE WESELE – dwudziestopięciolecie pożycia małżeńskiego obchodzone jest jako ważna uroczystość rodzinna. Z tej okazji organizuje się przyjęcie i zjazdy rodzinne. Zwyczaj nakazuje, aby z okazji tej rocznicy, mąż uroczyście podziękował swej żonie za wspólnie spędzone lata i podarował jej jakiś cenny upominek. ZŁOTE GODY… Read more »