Daily Archives: 14.09.2018

Czy….?

      Możliwość komentowania Czy….? została wyłączona
zaproszenie-na-debatę-www-snrrtp[1]

Obecnie trwa zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych. Zakończenie zgłoszeń w dniu 17 września 2018 o godz. 24.00. Tak też dzieje się i w naszej gminie. Członkowie Gminnej Komisji Wyborczej w Lelisie, będą pracować nawet jutro. Zatem jest realizowany kolejny etap tegorocznych wyborów. Jednym z ich elementów są debaty kandydatów na radnych i wójtów. Z propozycją odbycia takiej debaty… Read more »

Pionierzy

      Możliwość komentowania Pionierzy została wyłączona
klub-pionierow[1]

W 1912 roku, Adam Chętnik tak pisał: ” W ostatnich paru latach było z Puszczy paru chłopców w Pszczelinie i parę dziewczyn w Mirosławicach, ci więc pionierzy z pośród ludu puszczańskiego prowadzą część pracy społecznej oraz sprowadzają książki i pisma. czytelnictwo jednak na ogół jest słabo rozwinięte” – Adam Chętnik Nowogród – Warszawa

Edukacja regionalna

      Możliwość komentowania Edukacja regionalna została wyłączona
e084af9d637494e3bfc0d2b96037cc44--polish-folk-art[1]

Edukacja regionalna to droga kształcenia ku wartościom, to praca nad zachowaniem dziedzictwa kulturowego określonego regionu. Prowadzona jest ona poprzez szkoły, działaczy społecznych, biblioteki publiczne, muzea, związki wyznaniowe, kościoły wydawnictwa, czy stowarzyszenia regionalne oraz urzędy samorządowe. „Każda miejscowość jest historyczną i o każdej uczniowie mogą się czegoś dowiedzieć. Prawie wszędzie jest szkoła, jest kościół, cmentarz, kaplica, mogiły, jest – historia”. (z programu… Read more »