Daily Archives: 26.08.2018

Sportowy panteon gminy

bulakk   26.08.2018   Możliwość komentowania Sportowy panteon gminy została wyłączona
depositphotos_23280556-stock-illustration-silhouettes-of-athletes[1]

Gmina Lelis może poszczycić się wieloma wybitnymi sportowymi osobami, którzy tu mają korzenie lub też mieszkają. Warto przywołać tu chociażby dwóch rodaków z Obierwi: Stanisława Dzięgielewskiego Jana Niedżwieckiego. Portrety obu panów wiszą w hali Sportowo-Widowiskowej im. A. Gołasia w Ostrołęce w ramach galerii „Zasłużeni Sportowcy Ostrołęki”.  Zwiedzając galerię dostrzegamy, iż na kartach kurpiowskiego sportu swoją obecność zaznaczył także Waldemar Pędzich z Szafarczysk. Zapewne… Czytaj dalej »

Z wizytą w cyrku

bulakk   26.08.2018   Możliwość komentowania Z wizytą w cyrku została wyłączona
Logo[1] - Kopia

Cyrk Arena był celem naszego dzisiejszego spotkania z kulturą. Części z nas blisko 2 – godzinny spektakl pozwolił na chwile przywołać wspomnienia dziecięcych lat, ale też zrelaksować się i wesoło spędzić czas. Na scenie swoje umiejętności prezentowali artyści z Polski, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. Wszystkich zadziwiały kunsztowne stroje, precyzyjne pokazy akrobatyczne, wesoła muzyka, tresura zwierząt, czy dobry kontakt aktorów z widownią. Dzieci, młodzież i… Czytaj dalej »

Ku dożynkom diecezjalnym

bulakk   26.08.2018   Możliwość komentowania Ku dożynkom diecezjalnym została wyłączona
wience_007[1]

Już niebawem 8 września odbędą się u nas dożynki diecezjalne. W tym dniu rolnicy złożą dziękczynienie za tegoroczne plony, Jest to także dzień, w którym odbywają się do naszego sanktuarium coroczne pielgrzymki. Łomżyńska Kuria w komunikacie z dnia 02 sierpnia 2018 roku pisze:  „Biskup Łomżyński zobowiązuje duszpasterzy ze wszystkich parafii naszej Diecezji, także miejskich, do zorganizowania i wysłania na Dożynki Diecezjalne do… Czytaj dalej »

Zasłużony dla Kurpiowszczyzny

bulakk   26.08.2018   Możliwość komentowania Zasłużony dla Kurpiowszczyzny została wyłączona
bolesaw%20olbry1

„…Chciałoby się, by nie był to ostatni lutnik kurpiowski, by znalazł kontynuatora swojej rzadkiej i pięknej pasji i mógł przekazać cenną wiedzę, umiejętność i własnoręcznie wykonane narzędzia do budowy instrumentów…” – taką wolę w 1983 roku wyraził Henryk Gadomski mówiąc o naszym rodaku Stanisławie Olbryśiu z Gąsk /Przeczniak/. Ten ostatni lutnik kurpiowskie był niezwykłym człowiekiem, który swą pasją ubogacił naszą… Czytaj dalej »

Poznawać otoczenie

bulakk   26.08.2018   Możliwość komentowania Poznawać otoczenie została wyłączona
hello-1546041_960_720[1]

Puszcza Kurpiowska jest wycinkiem kraju, a co robimy dobrego i pożytecznego dla tej ziemi, to robimy jednocześnie  dla całej Polski. W takiej kolejności młodzież winna kształtować swój patriotyzm, najpierw przez umiłowanie swej najbliższej okolicy, potem regionu i Polski. Trzeba koniecznie poznać swój kraj, stąd należy organizować wycieczki, by móc wszędzie czuć się jak u siebie w domu – takie m.in postulaty… Czytaj dalej »