Daily Archives: 25.04.2018

Młodzi przywędrują do Maryi

bulakk   25.04.2018   Możliwość komentowania Młodzi przywędrują do Maryi została wyłączona
obraz2

Tradycyjnie w dniu 1 maja Parafia – Sanktuarium w Dąbrówce zaprasza i oczekuje na przybycie 5 Pielgrzymki Pieszej „Pokolenia JP” z okolicznych parafii. Jest to doskonała okazja do refleksji, zadumy, poczucia bycia w pielgrzymkowej wspólnocie, poznania miejsca objawień maryjnych i poczucia jego niezwykłości. Majowe pielgrzymowanie do Dąbrówki, to zasadniczo młodzieżowe rekolekcje w drodze, ale wspólnota pielgrzymujących otwarta jest dla każdego chętnego. Zapraszamy i… Czytaj dalej »

Akcja liczenia flag

bulakk   25.04.2018   Możliwość komentowania Akcja liczenia flag została wyłączona
3

W dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag. Okazją do tego jest przypadający 2 maja Dzień Flagi RP. Liczenie flag odbywać się będzie przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Każdy z nas może bez większych problemów włączyć się w tę, jakże piękną i patriotyczną akcją. Wywieśmy i my też na swoich… Czytaj dalej »

Kłopotliwy światłowód

bulakk   25.04.2018   Możliwość komentowania Kłopotliwy światłowód została wyłączona
depositphotos_7133818-electronics-laptop-mobile-phone-tablet1

Jak pokazuje życie, położony u nas niespełna cztery lata temu światłowód, dla wielu jest kłopotliwą kwestią. Tezę taką wysnuć można z trudności jakie sprawia niektórym udzielenie jakichkolwiek wyjaśnień, odpowiedzi, czy chociażby wskazówek w tej sprawie. Na prośby w tym zakresie nie odpowiedzieli radni sejmiku mazowieckiego: Mirosław Augustyniak i Marian Krupiński /zapytanie z dnia 20.01.2018 r./ . Skierowana w dniu 22… Czytaj dalej »

Tytoń a Kurpie

bulakk   25.04.2018   Możliwość komentowania Tytoń a Kurpie została wyłączona
atlas geograficzny - kurp[1]

Zapiski obserwatorów życia mieszkańców Zagajnicy: Adama Chętnika, Kazimierza Władysława Wójcickiego, Dominika Staszewskiego, czy Wincentego Hipolita Gawareckiego wskazują, iż palenie tytoniu było jednym z nałogów ludzi w niej mieszkających. Potwierdzać to mogą stare fotografie i ryciny przedstawiające Kurpia z fajką lub papierosem w ustach. W periodyku „Zarysy domowe” (1842) Kazimierz Władysław Wójcicki tak pisał: „Nigdzie więcej nie palą tytoniu jak tu na puszczy…. Czytaj dalej »