Daily Archives: 21.04.2018

Ze spotkania z Ministrem Markiem Gróbarczykiem

bulakk   21.04.2018   Możliwość komentowania Ze spotkania z Ministrem Markiem Gróbarczykiem została wyłączona
zebranie_wiejskie[1]

W dniu dzisiejszym w OCK odbyło się kolejne spotkanie z cyklu wyjazdowych spotkań z ministrami rządu Mateusza Morawieckiego. Tym razem do Ostrołęki przybył Marek Gróbarczyk Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Wśród agendy spotkania znalazła się kwestia zagospodarowania portu rzecznego przy nowym moście im. gen. Madalińskiego. Z wypowiedzi ministra wynika daleko idącą deklaracja pomocy miastu przez ministerstwo w zagospodarowaniu nadbrzeża… Czytaj dalej »

Nowe bogactwo Dąbrówki

bulakk   21.04.2018   Możliwość komentowania Nowe bogactwo Dąbrówki została wyłączona
logo_thumb1

Od kilku miesięcy Dąbrówka może cieszyć pięknym nowoczesnym budynkiem administracyjno-biurowym Lasów Państwowych. Przy drodze z Dąbrówki do Płoszyc, nieopodal stacji ujęcia wody Nadleśnictwo Ostrołęka, funkcjonuje biuro Leśnictwa Dąbrówka i Leśnictwa Płoszyce. Budynek powstał w krótkim czasie i wyposażony jest w stosowne miejsca parkingowe. Miejsca, których brak odczuwamy wszyscy. Fakt usytuowania tegoż budynku w Dąbrówce jest dla niej wyróżnieniem i zadaniem… Czytaj dalej »

Piszą o Dąbrówce

bulakk   21.04.2018   Możliwość komentowania Piszą o Dąbrówce została wyłączona
obraz2

W pracy „Współczesna religijność na Kurpiach”, Etnografia Polska, t. 53 z. 1-2 (2009), str. 152 autorstwa Kamili  Baranieckiej-Olszewskiej Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Warszawa, odnajdujemy poniższy cytat o naszej Dąbrówce: „Religijność mieszkańców Kurpiów może wzbogacić się o kult pobliskich miejsc Objawień.. Starsze objawienie w Dąbrówce, nie budzi już dziś. kontrowersji. Matka Boska ukazała się tam dzieciom, co zostało uwiecznione na… Czytaj dalej »

Warto zobaczyć

bulakk   21.04.2018   Możliwość komentowania Warto zobaczyć została wyłączona
imagesAM8QH23Q

Jutro /22.04.2018 r./ o godz. 19.30 w kościele p.w. św. Antoniego /Klasztor/ odbędzie się koncert pieśni sakralnych w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy. Na koncert zaprasza OCK i parafia.św. Antoniego w Ostrołęce.