Daily Archives: 10.04.2018

Myśli innych – ks. Jan Twardowski

bulakk   10.04.2018   Możliwość komentowania Myśli innych – ks. Jan Twardowski została wyłączona
e425cfd7_jpg-lg

Jan Twardowski. Ksiądz i duszpasterz, poeta, prozaik. Urodził się 1 czerwca 1915 roku w Warszawie, zmarł 18 stycznia 2006 tamże. Najpopularniejszy polski poeta religijny, którego fenomen wykracza poza literaturę – jego wiersze i proza są traktowane, jako przesłanie duszpasterskie i poradniki dobrego życia. Oprócz znanych powszechnie jego słów: „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”, warto poznać też inne myśli tego… Czytaj dalej »

UKE – c.d.

bulakk   10.04.2018   Możliwość komentowania UKE – c.d. została wyłączona
Old-fashioned red telephone. 3D image. White background.

Z toku prowadzonych dalszych kontaktów z Urzędem Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Warszawie odnośnie poprawy zasięgu sieci komórkowej w naszej miejscowości wynika, iż: UKE podtrzymuje, że nie posiada mechanizmów bezpośrednio wpływających na operatorów sieci komórkowej w tym zakresie; kwestia ewentualnego znalezienia miejsca na budowę nadajnika w naszym regionie jest sprawą ekonomiczną i leży z gestii operatora oraz zainteresowanych mieszkańców. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej… Czytaj dalej »

Tuż po I wojnie światowej

bulakk   10.04.2018   Możliwość komentowania Tuż po I wojnie światowej została wyłączona
kurpie3[1]

Okupacja rosyjska, a następnie niemiecka i intensywna eksploatacja terenów kurpiowskich przez nich sprawiły, iż z końcem wojny nasze tereny były w opłakanym stanie. Często brakowało zboża i ziemniaków na reprodukcję oraz siły pociągowej i sprzętu do uprawy. Jedynie w większych gospodarstwach znajdował się jeden koń i jedna krowa. Na taki obraz naszych stron wpłynęły: polityka spalonej ziemi, stacjonowanie wojsk prawie… Czytaj dalej »