Wpisy z kategorii Felietony

Siać dobro

bulakk   09.07.2019   Możliwość komentowania Siać dobro została wyłączona
162868_xzZT_people3152585_1280_83

Drabina feudalna, kto od kogo jest zależny i komu ma służyć już dawno, przynajmniej formalnie, została obalona. W dzisiejszych czasach niezrozumiałe jest mówienie, że  wybrany włodarz coś nam zrobił. Zrobił bowiem to, co zrobić powinien. To jego praca, za którą podobnie jak każdy pracownik otrzymuje wynagrodzenie. Za pracę włodarzy płacimy my, podatnicy. To zwykła umowa o pracę pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem. Jeśli określony… Czytaj dalej »

I co dalej?

bulakk   09.07.2019   Możliwość komentowania I co dalej? została wyłączona
AR-310119882[1]

Może mi się tylko wydaje, ale wybrani na funkcje publiczne przedstawiciele, winni należycie dbać o interes społeczny i stale utrzymywać ścisły kontakt z mieszkańcami. Pytać, rozmawiać, dyskutować, pełnić dyżury, podawać do publicznej wiadomości swój nr telefonu, e-mail, przekazywać wieści z prac rady itp. Niektórzy z obecnych radnych próbują tak czynić, ale trudno tego doszukać się u pozostałych. Obserwacja relacji wideo… Czytaj dalej »

Echa wczorajszej sesji Rady Gminy Lelis

bulakk   26.06.2019   Możliwość komentowania Echa wczorajszej sesji Rady Gminy Lelis została wyłączona
phpThumb_generated_thumbnail[1]

Pośród owoców pracy wczorajszej sesji Rady Gminy Lelis jest uchwała o nowych stawkach opłat za śmieci w naszej gminie. Treść tej uchwały wywołała ożywiona dyskusję w mediach społecznościowych. Kontrowersje są coraz większe, gdyż nie tak dawno nasi radni wywindowali stawki do najwyższych w regionie. Po kilku miesiącach zasadniczo poszli krok dalej. Czy społeczeństwo nadal będzie akceptować ten sposób myślenia i… Czytaj dalej »

Wokół naszych korzeni

bulakk   24.06.2019   Możliwość komentowania Wokół naszych korzeni została wyłączona
IMAG0092

Zgłębiając wiedzę o naszych korzeniach nie sposób pominąć cmentarza parafialnego w Dąbrówce. Strzępki pozostawionych nam przez praojców informacji wskazują na fakt istnienia na tym miejscu kaplicy cmentarnej. Gdzie zatem była ona usytuowana? Kiedyś, już śp. Piotr Jan Mąka wspominał, że według słów jego ojca Franciszka, takowa kaplica istniała. O jej istnieniu wspominali także inni starsi mieszkańcy. Swego czasu podczas jednego… Czytaj dalej »

Pro publico bono

bulakk   11.06.2019   Możliwość komentowania Pro publico bono została wyłączona
k_logo_ppb[1]

W art.7 pkt 9 ustawy o samorządzie gminnym istnieje zapis, iż do zadań własnych gminy należy m.in. zaspokajanie potrzeb mieszkańców także w zakresie kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucjach kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami. Aby ocalić naszą pamięć, kulturę, zabytki, legendy, pomniki, potrzeba społecznej wrażliwości i szacunku dla tradycji. Wszystkich. Zwłaszcza tych, których obowiązkiem jest… Czytaj dalej »