Wpisy z kategorii Felietony

„Słowa ulatają, a zapiski pozostają”

bulakk   19.06.2018   Możliwość komentowania „Słowa ulatają, a zapiski pozostają” została wyłączona
Kałamarz[1]

Powyższa maksyma łacińska doskonale oddaje sens słowa pisanego. Istotę i rangę pisma doświadczamy na każdym kroku swego życia: prywatnego, politycznego, urzędowego, rodzinnego, czy społecznego. Zapewne każdemu z nas nie raz dane było być świadkiem sytuacji określanej jako: „co innego mówią, a co innego piszą” lub „co jest na papierze…”. Istnieją też sytuacje, iż niektóre osoby dużo mówią, ale z przelaniem… Czytaj dalej »

Młodzi – nadzieją samorządów

bulakk   16.06.2018   Możliwość komentowania Młodzi – nadzieją samorządów została wyłączona
group-young-people-holding-hands-25807529[1]

“Wy jesteście moją nadzieją”, to jedne z najważniejszych słów wypowiedzianych przez św. Jana Pawła II do młodych. Młodzi to jutro. Jutro, o które stale trzeba zabiegać, słuchać jego głosu i umożliwić mu współdecydowanie o życiu danej wspólnoty samorządowej. Młodzi chcą decydować o tym , co dzieje się wokół nich, w ich małej ojczyźnie. Przyszłość samorządów zależy także od ich rąk,… Czytaj dalej »

Ku rozwadze

bulakk   13.06.2018   Możliwość komentowania Ku rozwadze została wyłączona
depositphotos_23280556-stock-illustration-silhouettes-of-athletes[1]

Centrum Kultury Bibliotek i Sportu w Lelisie stanowi doskonałe miejsce na stworzenie stałej ekspozycji liderów sportu w gminie. Tablice zawierające wizerunki i noty o osiągnięciach sportowych naszych mieszkańców mogą stanowić dobry przykład promocji regionu, edukacji sportowej czy pozytywnego impulsu do uprawiania sportu. Ekspozycja ta, może być także mobilna i gościć w każdym zakątku gminy.  Jako gmina mamy się czym poszczycić. Wiele osiągnięć… Czytaj dalej »

Kilka trudnych pytań?

bulakk   12.06.2018   Możliwość komentowania Kilka trudnych pytań? została wyłączona
question-mark-1829459-960-720_orig[1]

Podstawowe obowiązki radnego określa rota ślubowania oraz inne postanowienia, wynikające z ustaw. Radny powinien m.in.: – przestrzegać prawa, szczególnie zakazów antykorupcyjnych – kierować się dobrem wspólnoty samorządowej, którą reprezentuje – utrzymywać więź z mieszkańcami, przyjmować ich postulaty i przekazywać je organom samorządowym do rozpatrzenia – wykonując mandat, postępować godnie, rzetelnie i uczciwie. Z wykonania wszystkich zadań, narzucanych radnemu przez mieszkańców… Czytaj dalej »

Co dalej z komunikacją autobusową?

bulakk   08.06.2018   Możliwość komentowania Co dalej z komunikacją autobusową? została wyłączona
2222

W Biuletynie Informacyjnym Miasta Ostrołęka „Ostrołęka Samorządowa” nr 5/50/ z maja 2018 roku na stronie drugiej odnajdujemy artykuł „Co dalej z ostrołęckim PKS-em?”. Samorząd Ostrołęki podejmuje działania, aby autobusy nie zniknęły z naszych dróg. Temu celowi służyło spotkanie  władz miasta, powiatu i przedstawicieli gmin: Goworowo, Lelis, Troszyn, Myszyniec, Baranowo, Olszewo-Borki i Kadzidło. Odbyło się ono w dniu 22 maja br. w… Czytaj dalej »