Wpisy z kategorii Felietony

Ku rozwadze

bulakk   21.02.2019   Możliwość komentowania Ku rozwadze została wyłączona
znak-zapytania[1]

Analiza treści książki „Kurpie. Najważniejsi w dziejach” wydanej w 2014 roku przez Związek Kurpiów nasuwa bardzo interesujący i ważny szczegół. Otóż, wśród 47 postaci uznanych za osoby, które wniosły istotny wkład w nasz region, znajdują się 3 osoby, które posiadają korzenie w parafii Dąbrówka. Rzec można mało, ale i zarazem dużo. W gronie tym jest ks. Stanisław Tworkowski, Henryk Dąbrowski… Czytaj dalej »

Po wyborach

bulakk   18.02.2019   Możliwość komentowania Po wyborach została wyłączona
urna_wyborcza[1]

Zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich w naszej gminie. Gratulacje dla nowo wybranych i podziękowania dla tych, którzy zakończyli ten rodzaj służby społecznej. Ten najniższy szczebel samorządu w Polsce obecny jest w naszym kraju już od XII wieku. Sołtysi są najbliżej swoich mieszkańców, działają na rzecz swojej społeczności, zwłaszcza integracji wsi, modernizacji terenów wiejskich i aktywizacji lokalnego życia obywatelskiego,… Czytaj dalej »

Czy to uczciwie?

bulakk   17.02.2019   Możliwość komentowania Czy to uczciwie? została wyłączona
1513151657odpady-[1]

01 marca 2019 roku zacznie obowiązywać Uchwała Nr IV/31/2019 RADY GMINY LELIS z dnia 31 stycznia 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty. Analiza zapisów tejże uchwały może wskazywać na jej krzywdzący charakter w stosunku do osób samotnych i gospodarstw domowych, w których zamieszkują jedna lub dwie osoby. Ustawa z… Czytaj dalej »

Co dalej ze światłowodem?

bulakk   09.02.2019   Możliwość komentowania Co dalej ze światłowodem? została wyłączona
AR-310119882[1]

Położony kilka lat temu światłowód nadal leży sobie spokojnie niewykorzystany gdzieś w ziemi. Na chwilę jego temat odżył w czasie samorządowej kampanii wyborczej. Po czym nastała kolejna cisza. Czy gminne władze samorządowe pójdą w ślad za uchwałą powiatu w Ostrołęce i podejmą uchwałę o obniżeniu opłat za zajęcie pasa drogowego? Jest to jeden z warunków niezbędnych do realizacji zadania realizowanego przez… Czytaj dalej »

Ważne decyzje

bulakk   02.02.2019   Możliwość komentowania Ważne decyzje została wyłączona
zebranie_wiejskie[1]

Powoli zbliżamy się do dnia wyboru sołtysa i rady sołeckiej w Dąbrówce, W najbliższy czwartek wieczorem zdecydujemy, kto przez następne lata pełnił będzie ową funkcję społeczną. Obserwując i analizując przebieg i decyzje zebrań w innych wioskach, widać jasną potrzebę zmian. Są nowi sołtysi, z nowym zapałem, werwą, wizją, wiedzą, doświadczeniem itp. Ci, którzy zostali wybrani ponownie na kolejną kadencję, nie… Czytaj dalej »