Wpisy z kategorii Aktualności

Sienkiewicz pogranicza kurpiowsko-mazurskiego

bulakk   19.02.2019   Możliwość komentowania Sienkiewicz pogranicza kurpiowsko-mazurskiego została wyłączona
11_FOTOAABB[1]

Takie słowa o naszym rodaku Henryku Dąbrowskim /1934-2012/ odnajdujemy w książce „Kurpie. Najważniejsi w dziejach”. Henryk Dąbrowski w Dąbrówce spędził lata dzieciństwa, wojny i okupacji. W tym czasie spotykał się z Adamem Chętnikiem, który odwiedzał rodzinę Dąbrowskich w Dąbrówce. Ojciec pana Henryka, Władysław Dąbrowski był organistą w naszej parafii. Nasz rodak w swej twórczości literackiej wiele miejsca poświęcił też i rodzinnej miejscowości…. Czytaj dalej »

Po wyborach

bulakk   18.02.2019   Możliwość komentowania Po wyborach została wyłączona
urna_wyborcza[1]

Zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich w naszej gminie. Gratulacje dla nowo wybranych i podziękowania dla tych, którzy zakończyli ten rodzaj służby społecznej. Ten najniższy szczebel samorządu w Polsce obecny jest w naszym kraju już od XII wieku. Sołtysi są najbliżej swoich mieszkańców, działają na rzecz swojej społeczności, zwłaszcza integracji wsi, modernizacji terenów wiejskich i aktywizacji lokalnego życia obywatelskiego,… Czytaj dalej »

Czy to uczciwie?

bulakk   17.02.2019   Możliwość komentowania Czy to uczciwie? została wyłączona
1513151657odpady-[1]

01 marca 2019 roku zacznie obowiązywać Uchwała Nr IV/31/2019 RADY GMINY LELIS z dnia 31 stycznia 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty. Analiza zapisów tejże uchwały może wskazywać na jej krzywdzący charakter w stosunku do osób samotnych i gospodarstw domowych, w których zamieszkują jedna lub dwie osoby. Ustawa z… Czytaj dalej »

Ku przeprawie mostowej

bulakk   15.02.2019   Możliwość komentowania Ku przeprawie mostowej została wyłączona
O_patriotyzmie_gospodarczym_na_konferencji[1]

Wczoraj, 14 lutego 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce, odbyło się kolejne spotkanie w sprawie budowy nowej przeprawy mostowej na rzece Narew. W myśl założeń przeprawa ta,  usytuowana byłaby na wysokości miejscowości Teodorowo. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Powiatu w Ostrołęce i samorządowcy z gmin Lelis oraz Rzekuń, po raz kolejny omawiali zawiłości tego zamierzenia. Jak wynika z relacji uczestników spotkania,… Czytaj dalej »

Rozmów o moście na Narwi ciąg dalszy

bulakk   14.02.2019   Możliwość komentowania Rozmów o moście na Narwi ciąg dalszy została wyłączona
O_patriotyzmie_gospodarczym_na_konferencji[1]

Dziś w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie koncepcji budowy kolejnego mostu na Narwi w rejonie Teodorowa. W spotkaniu mają wziąć udział m.in. radni z gminy Lelis I Rzekuń. O efektach spotkania miejmy nadzieję dowiedzieć się bezpośrednio od jego uczestników.