Wpisy z kategorii Aktualności

Z historii remontu remizy OSP

bulakk   26.05.2018   Możliwość komentowania Z historii remontu remizy OSP została wyłączona
p19-10-16_15-4001

Remizy Ochotniczych Straży Pożarnych stanowią własność gminy, to jest jej mienie. To gmina utrzymuje je, remontuje, modernizuje. Jednostki OSP działają natomiast na podstawie przepisów prawa o stowarzyszeniach. Władze samorządowe OSP użyczają jedynie tych budynków do prowadzenia przez nie ich działalności statutowej. W tej sytuacji prawem i obowiązkiem mieszkańców danej jednostki samorządu terytorialnego, jest interesowanie i korzystanie z tego mienia według… Czytaj dalej »

„Jedyny garncarz kurpiowski”

bulakk   26.05.2018   Możliwość komentowania „Jedyny garncarz kurpiowski” została wyłączona
eeeeee

Artykuł o takim tytule odnajdujemy na facebook-u Gospodarstwa Agroturystycznego w Płoszycach zamieszczonego na łamach Gazety Codziennej. Jest to wywiad z Adamem Murachem z Płoszyc, który obecnie jako jedyny na Kurpiach uprawo to stare rzemiosło. Życzeniem Pana Adama jest to, aby znalazł się młody następca, któremu mógłby przekazać warsztat, doświadczenie i wiedzę. Zachęcamy do lektury tegoż wywiadu. Naprawdę warto. Foto: skan… Czytaj dalej »

Etyka a urząd samorządowy

bulakk   25.05.2018   Możliwość komentowania Etyka a urząd samorządowy została wyłączona
4c1846e7ca977a3be540ac2585062048_XL[1] (2)

Zasadniczym zadaniem samorządów jest służebność wobec mieszkańców, rola rzecznika i lidera, wyrażanie aspiracji i przewodzenie w ich urzeczywistnianiu. Jest to możliwe wówczas, gdy zaplecze samorządu stanowią pracownicy zapewniający najwyższy standard usług świadczonych społeczności lokalnej. Przestrzeganie jedynie litery prawa nie zapewnia jeszcze właściwych relacji pracowników samorządowych z mieszkańcami. Niezbędna jest szeroko rozumiana przyzwoitość w działaniu wyrażająca się w życzliwości, otwartości i… Czytaj dalej »

Spotkajmy się dla Doroty

bulakk   25.05.2018   Możliwość komentowania Spotkajmy się dla Doroty została wyłączona
S7-1

10 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 rozpocznie się kolejny festyn – kiermasz pomocy dla Doroty Bacławskiej z Gąsk. Główny patronat nad akcją sprawuję Parafialne Koło Caritas w Dąbrówce. Przybądźmy do centrum wioski, by po raz kolejny dać wyraz realnej pomocy w leczeniu naszej mieszkanki. W organizacje tej akcji zaangażowanych jest wiele osób, instytucji, mediów, zakładów pracy, grup itp. To m.in…. Czytaj dalej »

Jak można pytać urząd?

bulakk   22.05.2018   Możliwość komentowania Jak można pytać urząd? została wyłączona
images[8]

„WSA wskazał, że „przepisy Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowią, iż każdy ma prawo do informacji o działalności władzy publicznej, a ograniczenie tego prawa może nastąpić jedynie w wyjątkowych przypadkach ze względu na ustawowo chronione dobra. Również przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej zakazują ograniczania prawa do informacji poprzez uzależnianie jej udzielenia od złożenia wniosku w stosownej formie czy o odpowiedniej… Czytaj dalej »