Wpisy z kategorii Uncategorized

Wyjątkowe majowe

bulakk   26.05.2018   Możliwość komentowania Wyjątkowe majowe została wyłączona
obraz2

Dziś, w Dzień Matki, tradycyjnie odbyło się kolejne nabożeństwa majowe w Kaplicy Objawień. W pięknej scenerii świeżych kwiatów i poburzowej aury zostały zaśpiewne pieśni, których obecnie  trudno odnaleźć w modlitewnikach lub tradycyjnych śpiewnikach. Tym razem z pomocą przyszły nam stare zeszytowe śpiewniki, które służyły naszym rodzicom w czasie nawiedzania domów przez obraz Niebieskiej Matki. „Tam za lasem”, „Matko Boska Częstochowska”,… Czytaj dalej »

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

bulakk   22.05.2018   Możliwość komentowania Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności została wyłączona
gfx-ulatwienia-niepelnosprawni[1]

Celem uzyskania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności należy zwrócić się z stosownym wnioskiem do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, mieszczącego się w Ostrołęce przy ul. 11 Listopada 68. Złożony wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu miesiąca przez skład orzekający. Zgłaszając się na winniśmy mieć ze sobą dowód poświadczający tożsamość i wszelką dokumentację medyczną nie złożoną wcześniej wraz z wnioskiem. W sytuacji,… Czytaj dalej »

42 lata temu w Dąbrówce

bulakk   21.05.2018   Możliwość komentowania 42 lata temu w Dąbrówce została wyłączona
imagesWH7ONOWP

Zbliża się dzień 23 maja, czyli dzień, w którym uroczyście oddano do użytku Dom Nauczyciela w Dąbrówce. Budynek o wartości ok. 1 mln złotych wzniesiono przy wydatnej pomocy mieszkańców wioski, a zwłaszcza strażaków z naszej OSP. W budynku tym zamieszkały dwie rodziny nauczycielskie. Taką informację odnajdujemy w Kronice Gminy Lelis będącej w posiadaniu CKBiS. Foto z tej kroniki obok. Zapewne w… Czytaj dalej »

Z 29 Maratonu Juranda w Szczytnie

bulakk   14.05.2018   Możliwość komentowania Z 29 Maratonu Juranda w Szczytnie została wyłączona
images[2]

Wczoraj wielkie bieganie zawitało do Szczytna. Miłośnicy biegania po raz 29 wzięli udział w Maratonie Juranda. Z przeszło 42-kilometrowym dystansem zmierzyło się kilkuset śmiałków. Mniej doświadczeni biegacze mogli spróbować swoich sił w Dyszce Jurandówny. Wśród uczestników obu biegów znaleźli się tacy, którzy pamiętają poprzednie edycje maratonu, w tym gronie był także nas mieszkaniec Waldemar Pędzich. W biegu tym brał udział również rodak… Czytaj dalej »

Czy radni powiatu przybędą do nas?

bulakk   09.05.2018   Możliwość komentowania Czy radni powiatu przybędą do nas? została wyłączona
site_logo[1]

W dniu 10.04.2018 roku do władz Gminy Lelis został skierowany wniosek o zaproszenie Zarządu i Rady Powiatu w Ostrołęce, do odbycia swego wyjazdowego posiedzenia na terenie naszej gminy. Wójt Stefan Prusik, pismem z dnia 13 kwietnia 2018 roku przychylił się do przedłożonego wniosku i wystosował stosowne zaproszenie do Zarządu i Rady Powiatu w Ostrołęce. Przewodniczy Rady Powiatu w Ostrołęce Krzysztof Mróz… Czytaj dalej »